Ekologiczne warzywa

EKOLOGICZNE WARZYWA I OWOCE

Warzywa i owoce oznaczone jako eko  są droższe od uprawianych w sposób konwencjonalny.

Czy warto więc kupować eko zieleninę? Są powody, by to rozważyć.

W większości krajów rozwiniętych stosowanie środków ochrony roślin jest ściśle uregulowane normami - tak, by pozostałości tych chemikaliów nie przekraczały 1/100 poziomu bezpiecznego dla ludzi i zwierząt.

Brak jednak pewności, czy te normy za jakiś czas, w miarę gromadzenia wyników nowych badań, nie okażą się jednak za wysokie z punktu widzenia zdrowia konsumentów.

W wielu owocach i niektórych warzywach wykrywa się pozostałości pestycydów,  mycie - choć pomaga - nie usuwa ich całkowicie. Dobrym wyjściem wydają się więc produkty ekologiczne.

Wprawdzie wyglądem nie przypominają tych „wystawowych (to "uboczny skutek" biouprawy), to ich smak może wydać się niektórym zupełnie zaskakujący i wyrazistszy.

Nie musisz liczyć się z kosztami? Kupuj i jedz eko produkty, bo tak czy inaczej, pójdzie ci to na zdrowie :-)

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.