Kora brzozy- betulina i kwas betulinowy

NATURALNY SKŁADNIK KOSMETYKÓW

EKSTRAKT Z KORY BRZOZY

Z kory brzozy uzyskuje się substancje aktywne betulinę i kwas betulinowy.

Składniki te mają właściwości łagodzące i regenerujące w przypadku podrażnień, zaczerwienienia i reakcji nadwrażliwości.

W pielęgnacji skóry atopowej, silnie przesuszonej i wymagającej regeneracji ważne jest odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie skóry, aby stale odbudowywać jej naturalną warstwę ochronną. W łagodzeniu zmian skórnych pomaga betulina, a dzięki zawartości olejków roślinnych i wosku pszczelego kondycja skóry ulega znacznej poprawie.

Brzoza to najbardziej rozpowszechnione drzewo w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Posiada charakterystyczną sylwetkę o ażurowej koronie i wyróżniającą białą korę. Kolor ten brzoza zawdzięcza betulinie, substancji o wielokierunkowym, dobroczynnym działaniu. Brzoza jako drzewo, symbolizuje radość. Jest jedną z ważniejszych roślin leczniczych: sok z brzozy (oskoła) jest znany ze swych właściwości odżywczych i oczyszczających, napary z liści są pomocne przy schorzeniach nerek a z drewna i kory pozyskuje się dziegieć, naturalny preparat, skuteczny w przypadku wielu schorzeń skórnych.

Kosmetyki naturalne zawierajace ekstrakt z kory brzozy to np:

krem brzozowy z betuliną

krem brzozowo-nagietkowy z betuliną

krem brzozowo-rokitnikowy z betuliną

lekki krem brzozowy, nagietkowy, rokitnikowy

arnikowe mleczko oczyszczające

odżywcza pomadka z peelingiem

brzozowa pomadka ochronna z betuliną

balsam brzozowy z betuliną

kojacy balsam do ciała

balsam myjacy do włosów z betuliną

 

 

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.