KWIECIEŃ 2015

KWIECIEŃ 2015R.

W dniach 27-30.04.2015r. uczestniczyliśmy w wizycie studyjnej do Niemiec pt. "Regionalna Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Rugia - przykład wykorzystania walorów turystycznych regionu"

Rugia jest położona na północno-wschodnim wybrzeżu Meklemburgii i połączona z lądem dwoma mostami: Rügendamm i Rügenbrücke.

Wizyta studyjna miała na celu podkreślenia walorów wyspy pod kątem turystyki, działalności gastronomicznej oraz  przetwórstwa żywności wyróżnionej znakiem „Dziedzictwo Kulinarne”.

Spędziliśmy przemiłe chwile w gronie pozytywnie nastawionych ludzi. Zwiedziliśmy przepiękne okolice. Poznaliśmy walory i zastosowanie owocu rokitnika. Jedliśmy regionalne dania ze świeżo przyrządzonych ryb oraz szparagów w sosie holenderskim. Pychota!

P.S.  pamiętajcie nie płacimy kunami …. :-)

Nocowaliśmy w malowniczym miejscu przy samym nadbrzeżu hotelu Lindner Hotel & Spa Rügen.

www.lindner.de/de/hotel_ruegen/index_html/complexdoc_view

Odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne Bauer Lange - Lange & Sohn Gb, Liescho, www.bauerlange.de

Byliśmy z wizytą  w mleczarni Molkerei - Naturprodukte GmbH, przy mleczarni funkcjonuje sklep oraz mała kawiarnia oferująca domowe ciasta. www.ruegener-inselfrische.de

Zwiedziliśmy nadmorską miejscowość Sellin z widokiem na molo.

Zwiedzaliśmy zamek w Schlosshotel Ralswiek. Fantastyczny widok na panoramę zatoki Grosser Jasmunder. www.schlosshotel-ralswiek.de

Wizyta w Parku Narodowym Jasmund. Bajeczny krajobraz kredowy z licznymi trzęsawiskami, mokradłami i murawami.  Spacerkiem dotarliśmy do placu widokowego, na którym rozpościerał się przepiękny widok Klifów, oraz lazurowej wody.

Zwiedziliśmy port w Sassnitz.Tamtejsze restauracje słyną z wybitnych dań rybnych.

www.wild-east.de/firmen/gastmahldesmeeres/information.html ; www.kutterfisch.de

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.