Pierzga

Pierzga jest bardzo cennym, a jednocześnie najmniej znanym produktem pszczelim. Jest to przetworzony pyłek kwiatowy, pokarm pszczół. Panująca w ulu wysoka temperatura i wilgoć, a także obecne tam mikroorganizmy przyczyniają się do biochemicznych przemian pyłku. Pierzga to kolejna naturalna substancja o silnym działaniu antybiotykowym. Wysoka zawartość selenu wspomaga detoksykację organizmu i stymuluje układ odpornościowy. 
Pierzga jest również bogatym źródłem monosacharydów, witaminy K, enzymów i aminokwasów. Pierzga znalazła zastosowanie w dolegliwościach trawiennych. Jest także bardzo pomocna w zwalczaniu problemów z wątrobą, woreczkiem żółciowym, jelitami oraz żołądkiem. Ponadto wzmacnia układ nerwowy, wzmaga myślenie kreatywne, a także wzmacnia oczy i mięsnie.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.