Cynamon Cejloński

CYNAMON CEJLOŃSKI

Jak udowodniono w szeregach badań, cynamon to nie tylko wspaniała, korzenna przyprawa, ale też niedoceniane lekarstwo. Okazuje się, że ma on właściwości lecznicze! Zawiera niewiarygodną ilość antyutleniaczy i innych związków mających działanie antygrzybicze, antybakteryjne, antypasożytnicze i antynowotworowe. Zawarta w nim duża ilość chromu powoduje, że zmniejszona jest chęć na słodycze a błonnik, żelazo i wapń wpływają na lepsze działanie układu trawiennego.

Polecane jest codzienne spożywanie cynamonu przy dolegliwościach artretycznych, co powoduje zmniejszenie bólu. U chorych na cukrzycę typu 2 spożywających cynamon w codziennej diecie poziom cukru spada, polepsza się samopoczucie.

Poprawia też funkcjonowanie umysłu i wspomaga rozwój intelektualny.

Cynamon zmniejsza nieprzyjemne objawy napięcia przedmiesiączkowego (PMS) w tym łaknienie w dniach poprzedzających miesiączkę.

Z uwagi na zawartość kumaryn ,związków rozrzedzających krew, mogących toksycznie oddziaływać na wątrobę, najbezpieczniejszy do stosowania jest cynamon oryginalny, Cejloński. Ma on łagodny i słodki smak, w przeciwieństwie do popularnego, taniego i ogólnie dostępnego cynamonu odmiany Cassia.

Pamiętajmy więc, aby sprawdzić czy na opakowaniu jest wyraźnie zaznaczone Cynamon cejloński. Nawet jeśli kupujemy cynamon w laskach, jego różnicę można dostrzec od razu, ponieważ jego struktura przypomina zwinięte cygaro i składa się z wielu cienkich listków. Można go łatwo zmielić ponieważ laseczki są delikatne i kruche.

Pamiętaj !!!   Jedzenie jest Twoim lekarstwem.