Herbata zielona

SENCHA: Klasyczna japońska, zielona herbata o delikatnym smaku i aromacie. Samo słowo "sencha" jest w sumie synonimem zielonej herbaty ogólnie. Nazwa dosłownie oznacza "herbata duszona", ponieważ jej listki w czasie produkcji są wielokrotnie zwijane i suszone, a zaraz po zbiorze podlegają lekkiemu podduszaniu.

Bardzo dobrze wpływa na trawienie, szczególnie spożywana po posiłkach. Katechiny i taniny zawarte w Senchy mają silne właściwości przeciwutleniające dzięki czemu usuwane są wolne rodniki z organizmu, które to przyczyniają się do rozwoju raka. Zawarte w niej polifenole chronią przed wieloma schorzeniami i spowalniają proces starzenia.

Sencha polecana jest diabetykom, ponieważ zapobiega wzrostowi poziomu cukru we krwi, reguluje wydzielanie żółci, pobudza apetyt i ułatwia trawienie, nasilając przy tym procesy redukcji tkanki tłuszczowej.

 

KUKICHA: Wysokiej jakości herbata. W swoim składzie posiada nie tylko liście ale i łodyżki. Smak ma łagodny i świeży. Ze względu, że zawiera bardzo nikłe ilości substancji pobudzających można ją podawać dzieciom lub spożywać przed snem.

 

BANCHA: Również wysokiej jakości zielona herbata. Pochodzi z tych samych krzewów co Sencha. Zbierana jest jednak jako grubsze, twardsze, żyłkowate liście wraz z szypułkami pozostałe po zbiorze Senchy. Herbata ta zawiera dużo mniej kofeiny i taniny. Słaby napar można podawać dzieciom.

 

DARJEELING: Doskonałej jakości zielona herbata z ekologicznej plantacji Dhajea, zbierana na przełomie maja i czerwca o owocowym aromacie oraz łagodnym i świeżym smaku.

 

ZIELONA Z KWIATEM JAŚMINU:  Zielona herbata liściasta z kwiatem jaśminu ma subtelnie słodki smak, delikatny i łagodny. Aromat jaśminu relaksuje i wprowadza harmonię wewnętrzną. Przypisuje się jej wiele właściwości: pobudza i zwiększa koncentrację, wspomaga przemianę materii, działa antybakteryjnie, korzystnie wpływa na układ krążenia, chroni przed próchnicą, obniża ciśnienie.

Pamiętaj !!!   Jedzenie jest Twoim lekarstwem.